Skip to content
lz

لیزر موهای زائد

اگر جزو کسانی هستید که قصد انجام لیزر موهای زائد دارید و آشنایی چندانی با آن ندارید یا جزو کسانی هستید هستید که قبلا تجربه ناخوشایندی در این زمینه داشته اید و از عوارض و خطرات لیزر می ترسید این مطلب برای شما هست. در این مطلب هرآنچه مربوط به لیزر موهای زائد هست را بررسی کرده ایم.

لیزر مو های زائد، برداشت موهای ناخواسته که در نواحی مختلف از بدن مثل صورت، پشت لب، پیشانی،گوش، گردن، شکم، ناحیه تناسلی و … شد میکنند توسط دستگاه های لیزر و از طریق پالس های نوری لیزری می باشد که طی این فرآیند رنگدانه های فولیکول مو تخریب میشود.

تعداد جلسات درمانی و میزان جوابدهی به درمان در افراد مختلف متفاوت و بسته به شرایط بدنی، هورمونی، نوع دستگاه و درجه انتخابی دستگاه حین درمان در افراد مختلف متفاوت است.

مکانیسم درمانی لیزر مو های زائد

اصل کلی در لیزر مو های زائد استفاده از پالس نوری  فیلتر شده است با بیشترین تأثیرگذاری بر روی بافت هدف و کمترین آسیب به بافت های مجاور پروسه درمان مو های زائد انجام می شود. به دلیل اینکه هدف درمان مو های زائد تخریب  رنگدانه های فولیکول مو می باشد پس قطعا درمان لیزر مو های زائد فقط روی مو های مشکی و رنگدانه دار موثر است. برای مو های سفید باید به سراغ راه های درمانی دیگر مثل الکترولیز که در ادامه به درمان الکترولیز نیز اشاره خواهیم داشت.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

بسته به میزان تراکم مو، رنگ پوست، تعادل هورمونی و نوع تکنولوژی درمانی به کار رفته اکثر مراجعین به ۴ الی ۶ جلسه درمان نیاز دارند که این پارامتر در بیماران مختلف و از یک دستگاه به دستگاه دیگر متفاوت می باشد. فواصل درمانی این جلسات عموما بین ۳ تا ۸ هفته می باشد و افتادن موی لیزر شده ۲ الی ۳ هفته طول می کشد.

با توجه به اینکه مو در چندین مرحله رشد می کند و لیزر تنها به فولیکول های فاز رشد موثر است ( اوایل فاز آناژن ) از این جهت چندین جلسه برای از بین بردن مو در تمام مراحل رشد مو مورد نیاز است.

عوارض جانبی لیزر مو های زائد

به طور کل برای لیزر مو های زائد عارضه جانبی مطرح نیست و عوارض شایع آن شامل التهاب و قرمزی سطحی در ناحیه درمانی با استفاده از کمپرس سرد در ناحیه قابل کنترل می باشد. البته با توجه به پیشرفت قابل توجه در زمینه تولید تجهیزات دستگاه های لیزر درمانی در زمینه استفاده از سیستم های کولینگ ( خنک کننده ) قوی این عوارض به حداقل میزان رسیده و کاملا تحت کنترل است و همچنان  با استفاده از دستگاه مجهز به سیستم کولینگ پلاس که در مجموعه ما نیز در حال استفاده است شما بدون مشاهده هیچگونه عوارض جانبی تجربه یک لیزر بدون درد را خواهید داشت.

سال های گذشته برای کاهش درد در ناحیه درمان استفاده از کرم های بی حسی در ناحیه درمان توصیه می شود که امروزه با توجه به پیشرفته شدن تکنولوژی دستگاه ها و سیستم کولینگ پیشرفته دیگر نیازی به استفاده از این کرم ها نمی باشد.

frsh

ارتباط با ما

تهران، خیابان شریعتی، روبرو مترو قلهک، بن بست اختصاصی، پلاک ۱، واحد

ما را دنبال کنید

تمام حقوق این وبسایت متعل به کلینیک فرشتگان می باشد.

Designet by SALEH GHORBANI